Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Rozhovory

Rozhovor s Marikou Czakovou (20km Chôdza)

Ako prvú sme vyspovedali Našu najlepšiu chodkyňu Mariku Czakovú, ktorá v minulej sezóne zaznamenala veľa úspechov, zúčastnila sa na univerziáde v Číne, na Majstrovstvách sveta v Deagu a splnila na 20 kilometrovej trati aj B limit na tohtoročné OH v Londýne (1:37,56).

 

 Aké si mala pocity keď sa ti podarilo splniť limit na MS, Olympiádu aj Európsky pohár naraz ??

-Úplne úžasný .....je to skvelý pocit keď človek zúročí dlhoročnú prácu.

Ako sa ti to išlo a aké si mala pocity počas závodu ?? 

 

 

-Preteky boli super, veľmi dobrá medzinárodná konkurencia, počasie vyhovujúce vytrvalostnému športu. Išlo sa mi dobre avšak na 14km ma chytila menšia kríza ale podarilo sa mi ju prekonať a zmobilizovať svoje sily čo viedlo k moju osobnému rekordu.  

Ako prvé ťa čakali univerziáda v Číne a majstrovstvá sveta v Deagu, kde si sa na ne pripravovala ?

-Pripravovala som sa vo Vysokých Tatrách na Štrbskom plese a odtiaľ som šla do talianských dolomitov do mestečka Livigno, kde som strávila 3 týždne.

Na univerziáde si skončila 13. a na Majstrovstvách sveta 31. aké si mala pocity ??

-V Číne boli veľmi ťažké klimatické podmienky. Teplo, vysoká vlhkosť vzduchu a časový posun bolo najhoršie čo môže byť pre vytrvalostné disciplíny. V Číne sme kvôli tomu štartovali o 7:00h ráno. V Daegu to už bolo o niečo lepšie. Myslím si že to bolo aj tým že som rovno z Číny letela do Kórei a bola som už aklimatizovaná. Zo svojím prvým vystúpením na MS som maximálne spokojná. Sily som si dobre rozložila šla som rozumne čo potom viedlo k tomu že som zaostala sa osobným rekordom iba 1:11 min.

Ale najväčší pretek ( OH v Londýne ) ťa ešte čaká, ako sa na olympiádu pripravuješ, čo ťa ešte pred olympiádou čaká ??

-Limit mám splnený, ale ešte musím absolvovať zopár sústredení a niekoľko pretekov....teším sa hlavne na prvé preteky ktoré budú v Lugane a potom MSR a Svetový pohár v ruskom Saransku. Ak toto všetko úspešné absolvujem tak sa môžem začať chystať aj na OH.

Ako vyzerá tvoj súkromný život ?? Športu venuješ väčšinu času, zostáva ti čas aj na voľno časové aktivity a priateľov ??

-Je pravda že toho času veľa nemám ale kľúč všetkého je v organizovaný si času takže si viem všetko zariadiť ako mi to vyhovuje  :-)

Čo je tvoj najväčší športový životný sen, a kto je tvoj najväčší životný idol ??

-Myslím si že najväčší životný sen každého športovca je účasť na OH. A keď sa mi to podarí budem môcť povedať že som vo svojom športe dosiahla všetko. V detstve som mala viacerích idolov no dnes nemám žiadneho na ktorého by som sa chcela podobať.

Ak máš chvíľku voľna, čo rada robíš ?? Aký je tvoj obľúbený film, a akú hudbu si rada vypočuješ ??

-Rada čítam knihy, chodím do prírody so Žolkom (môj psík) :-), chodím si niekam sadnúť s kamarátmi, do kina  alebo do divadla. Môj obľúbený film je Pearl Harbore alebo Návrh. Čo sa týka hudby vypočujem si každý žáner, nemám nejaký štýl vyhranený.          

                                                                                     

Tak ti teda ďakujeme za rozhovor, držíme ti palce a naďalej budeme sledovať tvoje kroky.                                    (P.)

 

 

TOPlist